Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
Epidemia Jaboli
#1
[Obrazek: 1343842863_0.jpg]

Ghana, II kwartał 2009 r.

Od lat głównym problemem rolnictwa w Ghanie są choroby przenoszone przez różnorakie owady, które ograniczają liczebność stad zwierząt hodowlanych. Ostatnimi czasy komary zaczęły przenosić wirus groźny nie tylko dla zwierząt, ale także dla ludzi! Wielkim problemem jest też tropikalny klimat, który wyraźnie sprzyja rozwijaniu się zabójczych chorób. W Ghanie zaobserwowano pierwsze przypadki zapadania na nową, nieznaną medycynie chorobę – roboczo zwaną Jabolą. Już pojawiają się pierwsze śmiertelne przypadki, a w szpitalach chorują kolejni wieśniacy.

Według Instytutu Medycznego Ghany, problem leży w pasożytach jakie pojawiają się w mleku zarażonych krów, innego zdania zaś jest były rezydent WHO Kali Tu-mule, który na podstawie swoich obserwacji stwierdził, że pierwotniaki mogą zostać przeniesione do krwi człowieka także bezpośrednio. Wersja Tu-mula mimo poparcia kilku jego kolegów po fachu nie uzyskała wsparcia rządu, dla którego ryzyko pojawienia się zaraźliwej epidemii jest bardzo nie na rękę. Dlatego obecnie medycy IMG badają głównie krowy zamiast ludzi.

Sama sytuacja zdaje się być groźna, lecz chwilowo nie wydaje się by inne kontynenty były zagrożone. Jeśli sprawdzi się wersja IMG to prawdopodobnie, świat będzie świadkiem regionalnej epidemii w Afryce Zachodniej, która może pogorszyć i tak słaby poziom bytowy lokalnej ludności. Jeśli jednak Tu-mule ma rację, to przed ludzkością stoi poważne wyzwanie, bo kto wie czy zaraza ograniczy się do lokalnego klimatu? Zwłaszcza, że świat na fali Kryzysu z roku poprzedniego stracił swoją tarczę w postaci WHO, która normalnie zajęłaby się takimi przypadkami.
Odpowiedz
#2
[Obrazek: 1200px-Biohazard_orange.svg.png]
Jēmuzu Varutaa zapowiedział wysłanie ochotników lekarzy wojskowych, którzy zbadają przyczynę Jeboli i pomogą chorym oraz w organizacji szpitali polowych.
Poprosił także rządy wszystkich państw o przekazanie środków na odtworzenie WHO oraz oddelegowanie specjalistów epidemiologów do WHO.
Zaznaczył, że potrzebna będzie także pomoc humanitarna dla całego rejonu. Premier Japonii oświadczył, że osobiście zajmie się tą sprawą i natychmiast uruchomi wojsko do pomocy.
Zwracamy się do rządu Ghany z prośbą o pełną współpracę, ponieważ problem nowej choroby zakaźnej jest problemem całego świata. Nie pozostawimy ludności Ghany samej.

Dodatkowo prosimy rządy Wybrzeża Kości Słoniowej, Burkina Faso, Togo i Beninu o kontakt i współpracę w celu kwarantanny granic i ludności napływowej z terenów endemicznych Jeboli.
Nasi specjaliści zalecają pasteryzację mleka świeżego lub jego gotowanie przez 5 minut oraz unikanie kontaktu z osobami chorymi, a w razie kontaktu dezynfekcję rąk.
Odpowiedz
#3
[Obrazek: z19020017Q,Prezydent-Rosji--Wladimir-Putin.jpg]
____
Władimir, Władimirowicz Putin ogłosił w publicznym oświadczeniu, że wszelkie loty z krajów i do krajów Afryki objętych chorobą zostają odwołane, a samoloty z ów krajów mają zakaz lądowania na Rosyjskich lotniskach pod groźbą zestrzelenia przez Armię Federacji Rosyjskiej. Co do okrętów - to w przypadku takowych - to przejdą one odkażanie i dezynfekcję dokonaną przez naszych specjalistów na morzu, którzy zostaną dostarczeni helikopterami. Jest ty wymóg kwarantanny, która ma ustrzec Rosję od kryzysu epidemiologicznego. Rosja nie może narazić swoich obywateli na niebezpieczeństwo.

W dodatku Rosyjski Przywódca decyduje się wysłać pomoc humanitarną do ów krajów oraz Rosyjskich specjalistów w dziedzinach epidemiologicznych i biologicznych. Z zachowaniem wszelkich standardów sanitarnych mają oni pomagać miejscowej ludności, a w szczególności ją badać z zakresu tego wirusa.

1 mld
Odpowiedz
#4
[Obrazek: DyPB5d9WwAEy_gL.jpg]

Kolejny kraj afrykański właśnie udowodnił światu niezdolność do samodzielnej egzystencji. Afryka bez odpowiedniego zarządzania będzie skazana na wieczne powielanie tych samych błędów a ostatecznie popadnie w totalną anarchię. II Cesarstwo Niemieckie realizując swoją misję cywilizacyjną wyciąga jednak pomocną dłoń do rządu Ghany oferując pomoc specjalistów z koncernu farmaceutycznego Bayer. Jeżeli niemiecka misja medyczna zostanie wpuszczona na terytorium Ghany, otrzyma ona 1 mld Marek Niemieckich dofinansowania na badanie przyczyn epidemii i opracowanie skutecznej szczepionki.

Do czasu zażegnania kryzysu wszelkie samoloty lub statki przybywające z Ghany nie zostaną wpuszczone na terytorium II Cesarstwa Niemieckiego.
Odpowiedz
#5
Państwa afryki i ich sytuacja jest tylko i wyłącznie problemem państw postkolonizacyjnych jak Wielka Brytania czy Francja. Wielkie Imperium Amerykańskie oficjalnie wstrzymuje transport wszelaki z terytorium Ghany i do niej, a także wprowadza restrykcyjne kontrole dla wszystkich państw sąsiadujących z nimi. Afryka jest możliwym siedliskiem nawrotu wielu dawno wstrzymanych chorób i Rząd Amerykański wyraża szacunek dla Cesarstwa Niemieckiego za wysłanie ekip specjalistów z koncernu Bayer. Wielki przywódca Jason Statham oznajmia nawet, że jest skłonny wysłać specjalistów amerykańskich aby te współpracowały z przedstawicielami Cesarstwa. 

Popiera również tezę, że większość państw afryki nie jest wciąż przystosowana do samodzielnej egzystencji, jednakże oświadcza również, że winy za to nie ponoszą oni tylko największe państwa kolonialne. Teraz ich obowiązkiem jest zajęcie się tym problemem i państwami które są w danej sytuacji. 

Zadaje on również pytanie na forum międzynarodowym: Jak to jest, że państwa które najmniej pomagać powinny pomagają najwięcej kiedy Ci odpowiedzialni do tej pory ignorują sprawę? Hańba.

[Obrazek: wide__1300x731]
Jason Statham spoglądający z mieszaniną pogardy, smutku i politowania na przedstawicieli państw kolonialnych
Odpowiedz
#6
Przedstawiciele koncernu Bayer podejmą współpracę ze specjalistami amerykańskimi. Henry Ford patrzy na to z nieba i zapewne jest dumny, iż Niemcy i Amerykanie znów pracują razem dla dobra ludzkości.
Odpowiedz
#7
Republika Argentyny oficjalnie wstrzymuje wszelaki transport cywilny, jak i handlowy pomiędzy Ghaną i pobliskimi sąsiadami a Argentyną. Rząd Admirała de Luca nie ma zamiaru narazić swoich obywateli, na jakiekolwiek ryzyko przedostania się choroby. Do czasu, aż sytuacja się nie unormuje wszelkie samoloty oraz statki z Ghany lub sąsiadów, nie mają prawa pojawić się na Argentyńskich lotniskach i w portach.
Odpowiedz
#8
[Obrazek: 9jobluR.png]
Theme
OFICJALNE OŚWIADCZENIE REPUBLIKI ALBIONU


W związku z niepokojącą sytuacją w Ghanie, pierwszym dekretem Lorda Protektora będzie wstrzymanie całego ruchu morskiego, lądowego, powietrznego i niekonwencjonalnego z Ghaną, do odwołania. Wszelcy przewoźnicy, realizujący połączenia z tym państwem otrzymują zakaz prowadzenia dalszej działalności, wstrzymany zostaje handel i wszelka wymiana z ww. państwem. Jednocześnie, wszystkie produkty pochodzące z Ghany otrzymują zakaz wjazdu na Wyspy Albion, bez względu czy pochodzą z rynku pierwotnego Ghany, czy za pośrednictwem innych państw. Dla mieszkańców państw ościennych, a tym samym zagrożonych, tj. Togo, Burkina Faso, Wybrzeża Kości Słoniowej oraz Beninu wydany zostaje obowiązek przejścia próby badawczej przed możliwością przyjazdu na Wyspy Albion. Dla pozostałych państw Afryki Zachodniej pomiędzy Zwrotnikiem Raka, a Równikiem, oprócz posiadania wizy, wprowadzony zostaje obowiązek posiadania zaświadczenia lekarskiego, aby móc w ogóle odbyć podróż do naszej ojczyzny.

Lord Protektor wraz z Lordem ds. Ochrony Zdrowia wyrażają głębokie zaniepokojenie sytuacją w Ghanie. Jak wszyscy widzą, Afryka jest kontynentem potrzebującym pomocy i opieki, nie tylko w formie pośredniej, ale również bezpośredniej. Nieumiejętne rządy, problemy gospodarcze i ekonomiczne, niestabilność oraz niesnaski narodowe prowadzą nie tylko do rozpadu instytucji politycznych i społecznych, ale również cierpienia mieszkańców tychże państw. Pomni epokowej roli Wielkiej Brytanii w cywilizacji tamtych regionów, a także zaprowadzenia nowoczesnych, zachodnich modeli cierpimy po dwakroć, obserwując, jak nasza scheda demokracji i poszanowania płonie na panewce. Afryka jest obszarem, który dziś, gdy nasza cywilizacja po raz wtóry zawiodła, doprowadzając świat na skraj upadku, potrzebuje wsparcia i pomocy. Wsparcia i pomocy potrzebują jednak nie politycy, którzy grabią niewinne narody Afryki, nie żołnierze, dyktujący warunki bezbronnym, nie koncerny, niczym sępy kradnące to, czego nie rozgrzebią poprzedni. Afrykanie potrzebują opieki i ochrony, Ci zwykli ludzie, którzy każdego dnia cierpią, nie mogąc zmienić okrutnej rzeczywistości, w której żyją. To im należy się pomoc.

Jednocześnie, wzywamy rząd Ghany do podjęcia ścisłej współpracy z Albionem. My osobiście współczujemy ból i niebezpieczeństwo, które dziś grozi obywatelom Afryki. Nawiązujemy z Ghaną stosunki dyplomatyczne i wzywamy rządzących do rozwagi i powagi. Wobec możliwości wybuchu epidemii, a być może nawet pandemii nie możemy politykować. Zwracamy uwagę na nieścisłość organów, które dotychczas badają sprawę w Ghanie (prawdopodobnie Instytut Medyczny Ghany), które jako czynnik chorobowy raz podają wirusa, raz pasożyty. Należy również ustalić cóż jest właściwym nosicielem czynników chorobowych, aby umożliwić leczenie i przeciwdziałanie chorobie. Dwa brytyjskie koncerny farmaceutyczne, będące największymi na świecie, tj. GlaxoSmithKline oraz Astra Zeneca połączą siły pod wspólnym przedsięwzięciem, realizowanym w formule Project Finance, aby umożliwić skuteczne badania. Co więcej, w Londynie dokonujemy oficjalnej reinstytucji organizacji znanej jako Lekarze Bez Granic (Doctors Without Borders). Wzywamy wolontariuszy, ludzi dobrego serca, lekarzy specjalistów, sympatyków, farmaceutów, terapeutów z całego świata na Pierwszą Konferencję Założycielską, która odbędzie się 4 maja 2009 w Londynie, a gdzie odbędzie się oficjalne zapisywanie, organizowanie i układanie relacji. Powołany zostanie zarząd organizacji oraz wykształcone plany działania, sugestie. Wzywamy również rządy świata do współuczestniczenia w przedsięwzięciu.
Na wyposażenie DWB w profesjonalny sprzęt, opatrunki, lekarstwa i podstawy badawcze Albion wydaje 2 mld

Jednocześnie, Lord Protektor wyraża głębokie oburzenie słowami Stanów Zjednoczonych. Obwinianie Francji oraz Wielkiej Brytanii o takie problemy jest nie tylko nietaktem dyplomatycznym, ale również zwykłym bezeceństwem. Ani Wielka Brytania, ani Francja nie są winne temu, co obecnie dzieje się w Ghanie, ani żadnym problemom Afryki. Jednakże to my przez lata wspieraliśmy Afrykę i wspierać ją nadal będziemy. Wzywa się przedstawicieli Ameryki do ważenia słów i rozwagi w rzucaniu osądów.
Odpowiedz
#9
W związku z problemami natury biologicznej, które mają miejsce obecnie w Ghanie wszelki transport pomiędzy V Republiką Francuską oraz wszelkimi francuskimi terytoriami zamorskimi a Ghaną zostają zawieszone do momentu opanowania epidemii w tym kraju afrykańskim. Produkty pochodzące z Ghany, nie ważne czy dostarczone bezpośrednio czy pośrednio przez inne kraje tak samo dostają zakaz wjazdu na wszystkie tereny francuskie na świecie. Zakazy te obowiązują też państwa sąsiadujące z Ghaną.

Francja jest gotowa do udzielenia pomocy mieszkańcom Ghany i nawołuje wszystkie państwa chętne do pomocy do koordynacji działań po to, żeby były one skuteczniejsze niż będą w sytuacji indywidualnych działań każdego rządu. Dlatego proponujemy stworzenie międzynarodowej misji humanitarnej mającej na celu rozwiązanie problemu epidemii w Ghanie.

Jednocześnie wyrażamy oburzenie słowami prezydenta Jasona Statham. Nie chcemy wdawać się w utarczki słowne z człowiekiem, który nie ma pojęcia na temat dyplomacji. Chcemy zaznaczyć, że nawet po zakończeniu okresu imperiów kolonialnych aktywnie wspieraliśmy Afrykę i inne kontynenty, na których znajdowały się nasze kolonie. Prosimy Stany Zjednoczone o ograniczenie swoich wypowiedzi tylko do treści merytorycznych,.
Odpowiedz
#10
Państwa tak zwanego "cywilizowanego świata" prawdopodobnie okryją się wieczną hańbą przez swoje skandaliczne, nie pierwsze zresztą w historii, działania. Tak jak mogliśmy zaobserwować przez wieki tak jak i teraz możemy domyślić się że kapitalistyczne kraje rozwinięte postanowią niczym padlinożercy położyć swoją łapę na biednej Ghanie. Bandyci z Japonii oficjalnie już powiedzieli że "uruchomią swoje wojsko do pomocy"! Co to ma w ogóle oznaczać? Prawdopodobnie to że wyślą swoje brudne, skośnookie bandyckie hordy do niepodległego państwa. Dopiero potem, chyba gdy ktoś zorientował się jak to wygląda, poprosili łaskawie o współpracę rządu Ghany. Obrzydliwie. Potępiamy to stanowczo.

A zaraz potem rzuciły się i inne kraje - najśmieszniejsza jest odezwa dziedziców zbrodniczego reżimu Hitlera, dziedziców ludobójstwa w Namibii - Namibia nadal dobrze to pamięta. Oby i Ghana nie miała takich wspomnień. Kapitaliści z Europy jawnie już w pierwszym zdaniu obrażają Ghanę jako słabe państwo i insynuują że takie jest każde - każde! - państwo w Afryce w swoim obrzydliwym ogłoszeniu. Według nich Afrykańczycy są zbyt głupi by samemu stanowić o sobie. Czy lud Afryki naprawdę jest tak głupi że odda się i zaufa obietnicom ludzi bezpośrednio odwołującym się do zbrodniarzy z Cesarstwa Niemieckiego? Udowodnij ludu Afryki że pogrobowcy Wilhelma i Hitlera racji nie mają i nie daj się zwieść ich gadzim słowom!

Niecne intencje kapitalistów najlepiej ukazują się po słowach groteskowego "Imperium" Amerykańskiego które natychmiastowo dołączyło do Niemców - gdyby proletariat całego świata był tak solidarny między sobą jak zachodni kapitaliści to żylibyśmy w o wiele lepszym świecie. Czy ktoś uważa że amerykańscy lekarze razem z niemieckimi idą Ghanie z bezinteresowną pomocą? Piękne słowa jankesów obrzucają winą Francję i Wielką Brytanię o problemy krajów postkolonialnych. I mają tu racje. Jeśli jednak Ghana zaufa imperialistom skończy z nowymi problemami - ich powodami jednak nie będą już Francuzi i Brytyjczycy ale Niemcy, Amerykanie czy Japończycy.

A co dopiero czułe słówka ubolewających nad biedną Ghaną Brytyjczyków - każdy myślący rozsądnie człowiek przejrzy pod nimi prawdziwe intencje, a te są jasne - powrót kolonializmu, powrót niewoli ludów Afryki. 

Pod płaszczykiem pomocy lekarskiej, wsparcia zagranicznego, WSPÓŁPRACY - pod tym wszystkim znajduje się neokolonializm. Gwarantuje to rządowi Ghany i gwarantuje sąsiadom tego państwa, gwarantuje każdemu państwu afrykańskiemu - przyjmijcie pomocną dłoń kapitalisty a was złapię i wydusi ostatni oddech narodów Afryki. Nasz kraj, Narodowosyndykalistyczna Republika Radziecka Afryki przecięła węzły światowego kapitalizmu i jesteśmy krajem niepodległym w każdym aspekcie od neokolonialistów. Jesteśmy wolni ponieważ jesteśmy świadomi co niesie ze sobą kolonializm, co niosą ze sobą tak zwani przyjaciele i wiemy że ich kaganek oświaty nie oświetla Afryki ale ją podpala. A w pożarze tym ginie wolność.

Apelujemy do rządu Ghany - nie przyjmować pomocy od krajów zachodu i dalekiego wschodu. Proponujemy także przeprowadzenie stosownych czystek wewnątrz państwowego personelu medycznego który możliwe że jest zinfiltrowany przez wrogie wywiady i celowo zataja prawdę o epidemii. Przepowiadamy także że przyjęcie pomocy od krajów wrogich skończy się ostatecznie eksploatacją Ghany, a w razie konfliktu interesów kapitalistycznych mocarstw może nawet pogrąży wasz osłabiony kraj w wojnie domowej gdzie za obce interesy ginąć będą wasi obywatele.

Proponujemy współpracę - zarówno na polu politycznym jak i medycznym. Nasz kraj poradził sobie z kapitalistami i neokolonialistami, z chęcią podzielimy się naszymi ekspertami politycznymi. Wesprzemy także Ghanę medycznie naszymi dobrze przeszkolonymi lekarzami i środkami lekarskimi. Wszystko jednak musimy uzgodnić za zamkniętymi drzwiami jako że jesteśmy pewni wrogich zamiarów reszty państw świata.

Formalnie anulujemy także wszelki handel i podróże do Ghany oraz krajów bezpośrednio sąsiadujących - nie robimy to jako znak wrogości do Ghany. Robimy to z troski o naszych obywateli. Także jako znak troski oferujemy Ghanie - jak wcześniej wspominałem - pomoc wszelaką. Ludy Afryki muszą stać razem solidarnie przeciwko wspólnym wrogom.

- Najwyższy Komisarz, Makumba Antuna
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości